Здійснювати мийку кузова автомобіля та його обробку спеціальними захисними засобами можна як у спеціалізованих підприємствах (на автомийці), так і самостійно (бажано в спеціально відведених для цього місцях).
Автомобіль не рекомендується мити в сильні морози, на сонці або в подібних місцях (при сильних поривах вітру).
Для розм'якшення бруду та видалення пилу кузов спочатку слід облити 2-3 відрами чистої води. Ні в якому разі не протирайте попередньо автомобіль сухою ганчіркою! Стираючи таким чином пил і бруд, ви подряпаєте лакофарбове покриття авто.
Потім у відрі слід розвести автошампунь (попередньо уважно вивчіть інструкцію по його застосуванню та дотримуйтесь зазначених пропорціям). Занурте щітку (з м'якою щетиною) у воду з розведеним шампунем і приступайте до миття кузова. Особливо забруднені поверхні можна злегка потерти. Зі зрозумілих причин не використовуйте для їх очищення морську воду, гас, бензин або соду (те ж стосується і пластмасових деталей).
Щоб змити шампунь, кузов знову потрібно облити парою відер води. Ретельно прополощіть щітку і приступайте до остаточної мийці зовнішніх поверхонь автомобіля чистою водою.
Протягом 5-7 хв дайте автомобілю злегка обсохнути, після чого можна приступати до його обтиранию насухо. Після видалення слідів підтікань води і розлучень кузов можна обробити спеціальною поліролью згідно інструкції з її застосування.
Скло і приладову панель слід мити м'якою ганчіркою з застосуванням спеціальних миючих засобів, а потім - поліролі. Перші будуть краще відмиватися, якщо у воду додати скло омиває рідина.
Колісні диски, передню і задню панелі, днище відмивають за допомогою жорсткої волосяної щітки.
Тепер можна приступати до миття гумових килимків, чищенні тканинної оббивки салону і сидінь, для чого найкраще скористатися пилососом. Мильний розчин допоможе позбутися від жирних плям на оббивці. Для цієї ж мети можна придбати і спеціальний миючий засіб (наприклад, універсальний очищувач для оббивки, чохлів і килимів).
І пам'ятайте, що лакофарбове покриття кузова слід довіряти тільки кваліфікованим працівникам відповідних центрів обслуговування авто, в той час як стежити за загальним станом кузова і підтримувати його в чистоті під силу будь автовласникові.
З року в рік автомобілісти один за іншим продовжують робити помилки своїх попередників і приступають до ремонту улюбленого автомобіля, коли в ньому вже щось зламалося: несподівано прямо на дорозі заглох мотор, витекло масло або машина сильно стала вібрувати. Нерідко наслідком такої поломки стає виклик евакуатора.
Однак здебільшого подібних неприємностей можна було б уникнути, якщо пам'ятати і дотримуватися просте правило: автомобіль - це складний механізм, які вимагає постійного догляду та своєчасної діагностики. Хворобу легше попередити, ніж її лікувати - це золоте правило цілком підходить і до автомобілів, які через кожні 20-30 тис. Км вимагають проведення профілактичних робіт - діагностики.
Для проведення діагностики не обов'язково кожен раз звертатися до фахівців, деякі види несправностей безпосередньо пов'язані з нормальним зносом деталей автомобіля, поміняти які може навіть початківець автомобіліст, якщо буде дотримуватися наведених у цій книзі докладним інструкціям.
Головне - не відкладати діагностику, вчасно виявити і усунути причину несправності, адже як в будь-якому складному організмі в автомобілі вихід з ладу одного вузла або системи нерідко призводить до виходу інших, а в гіршому випадку - до необхідності віддати машину на ремонт на станцію технічного обслуговування.
Проте слід мати на увазі, що починати треба завжди з самого простого. Білі ви водій з невеликим стажем, то вам цілком під силу самому замінити масло і гальмівну рідину замінити і зарядити акумулятор, поміняти лампочки у фарах, прочистити і замінити зношені фільтри, перевірити гальмівні колодки - для всіх цих операцій дані чіткі покрокові інструкції. Але не варто починаючому автомобілісту самостійно ремонтувати певні системи двигуна або коробки передач, так як у багатьох випадках для проведення діагностики та усунення несправностей потрібно професійне обладнання. І ні в якому разі не беріться самостійно за ремонт електроніки, якщо тільки у вас немає відповідної освіти, оскільки це найбільш складна і дорога система автомобіля, ремонт якої варто довірити виключно професіоналам. |